30 Temmuz 2014

Açılış Sayfanız Yapın
Forum » Öğretmenlere Özel » Tayin ve Atamalar » Matematik,Fizik,Kimya ve Biyoloji Öğretmeni Alımı ?
Yanıt Yaz Yeni konu Forumda ara
Yazan
14 Ekim 2009 12:05
Matematik,Fizik,Kimya ve Biyoloji Öğretmeni Alımı ?
_mach_

_mach_ Profil Fotoğrafı
TRT'ye bağlı televizyon kanalları ve hükümete yakınlığı aşikar basın yayın organlarının yaklaşık 3 hafta önce verdiği bir haberde;
2009-2010 eğitim-öğretim yılı ile birlikte ,geçtiğimiz dönemde kanunlaştırılan,Meslek Liseleri üzerindeki katsayı düzenlemesi sonucu üniversiteye girme koşullarında dengenin korunması maksadıyla,Meslek Liseleri müfredatına,en az birinin seçilmesinin zorunlu kılınacağı sayısal derslerin (matematik,fizik,kimya,biyoloji) ekleneceğinden bahsedilmiştir.
Ülkemizde mevcut yaklaşık 3500-4000 Meslek lisesinin bulunmasını gözönünde bulundurarak yürüttüğüm mantık;uzun zamandır atanamayan ve sabrı tükenmiş branş öğretmenleri atamasında bir patlama olacağı yönündedir.
Ancak bu haber ile ilgili yaptığım araştırmadan henüz bir netice alamadım.Konuyla ilgili bilgi ve düşünceleriniz nelerdir?
Yazan
01 Mart 2010 20:54
Ynt: Matematik,Fizik,Kimya ve Biyoloji Öğretmeni Alımı ?
fermat

fermat Profil Fotoğrafı
valla pek güzel olur hocam özelde calışan biri olarak
umarım duydukların doğrudur
Yazan
13 Haziran 2011 14:11
Ynt: Matematik,Fizik,Kimya ve Biyoloji Öğretmeni Alımı ?
yaseminzengin

yaseminzengin Profil Fotoğrafı
meslek liseli öğrencilerin ders programı veya ders saati konusunda bir değişiklik olmayacak.sadece ygs yle ilgili bir durum bu.