24 Kasım 2014

Açılış Sayfanız Yapın
Forum » Fikri Olanlar » Eğitim » TED Koleji ve Matematik Performans Ödevi
Yanıt Yaz Yeni konu Forumda ara
Yazan
03 Eylül 2008 16:18
TED Koleji ve Matematik Performans Ödevi
eylem

eylem Profil Fotoğrafı
Bu performans ödevleri kimin için veriliyor? Öğrenciler mi veliler mi?
7.sınıfta okuyan oğlum için yapmış olduğumuz bir ödevi tartışmaya açmak istiyorum...
Ödevin Konusu : Hayalimdeki Ev
İstenilenler : Bölge seç, iklim seç, bitki örtüsü kararlarını al...
1000 m2 arsa içine 250m2 ev planı çiz, tabi bunu ölçekle ki biz 1/100 çalıştık... Bu çizimi A4 formata sığdır. Bitmedi, yeşil bitkileri ve bahçeye yapacağın havuzu tasarla, tüm alanların m2 ve toplam 100m2 içindeki % tablolarını yap, mutfağı döşe, yatak odasını döşe, çiçek ve ağaçları düzenle ve nedenlerini anlat...... gidiyor...hatırladığım bu kadar...

Burada tek anladığım 7.sınıftaki bir öğrencinin, 250m2 evi yerleştirirken kullanacağı uzun-kısa kenar ölçüleri ve bunun ölçekli olarak aktarılması...gerisi abartı...

Yanılıyor muyum? 7.sınıf öğrencisi için bunlar normal talepler mi?

imza: Bir veli
Yazan
03 Eylül 2008 23:04
Ynt: TED Koleji ve Matematik Performans Ödevi
mehmetcanatan

mehmetcanatan Profil Fotoğrafı
Bence saçma. ödeviverirken çocuğun alt yapısını iyi bilmek gerekiyor. ayrıca ödev eve verilmez. okulda öğretmen gözetiminde yapılır diyor yönetmelik. saygılar.
Yazan
06 Eylül 2008 13:35
akin58

akin58 Profil Fotoğrafı
Anlatılanlar doğruysa sevgili meslektaşımın içinde mimari sevgisi biraz abartılı dışarı çıkmış.Sakın yanlış anlamayın; Anlatılanlar doğruysa diyorum çünkü bu Allah'ın belası Performans ödevi, proje vb çıktı çıkalı yanlış anlaşılmalar ve velilerin öğretmeni karalamaları had safhaya çıktı.
Yazan
09 Eylül 2008 18:54
vlmt

vlmt Profil Fotoğrafı
Hayalimdeki Mahalle konulu proje ödevi MEB tarafından belirlenen bir ödev konusudur.Grup oluşturarak çalışılması daha uygun olur.