Forum » Fikri Olanlar » Eğitim » TED Koleji ve Matematik Performans Ödevi
Yanıt Yaz Yeni konu Forumda ara

Yazan

TED Koleji ve Matematik Performans Ödevi

03 Eylül 2008 16:18

Bu performans ödevleri kimin için veriliyor? Öğrenciler mi veliler mi?
7.sınıfta okuyan oğlum için yapmış olduğumuz bir ödevi tartışmaya açmak istiyorum...
Ödevin Konusu : Hayalimdeki Ev
İstenilenler : Bölge seç, iklim seç, bitki örtüsü kararlarını al...
1000 m2 arsa içine 250m2 ev planı çiz, tabi bunu ölçekle ki biz 1/100 çalıştık... Bu çizimi A4 formata sığdır. Bitmedi, yeşil bitkileri ve bahçeye yapacağın havuzu tasarla, tüm alanların m2 ve toplam 100m2 içindeki % tablolarını yap, mutfağı döşe, yatak odasını döşe, çiçek ve ağaçları düzenle ve nedenlerini anlat...... gidiyor...hatırladığım bu kadar...

Burada tek anladığım 7.sınıftaki bir öğrencinin, 250m2 evi yerleştirirken kullanacağı uzun-kısa kenar ölçüleri ve bunun ölçekli olarak aktarılması...gerisi abartı...

Yanılıyor muyum? 7.sınıf öğrencisi için bunlar normal talepler mi?

imza: Bir veli

03 Eylül 2008 23:04

Bence saçma. ödeviverirken çocuğun alt yapısını iyi bilmek gerekiyor. ayrıca ödev eve verilmez. okulda öğretmen gözetiminde yapılır diyor yönetmelik. saygılar.

06 Eylül 2008 13:35

Anlatılanlar doğruysa sevgili meslektaşımın içinde mimari sevgisi biraz abartılı dışarı çıkmış.Sakın yanlış anlamayın; Anlatılanlar doğruysa diyorum çünkü bu Allah'ın belası Performans ödevi, proje vb çıktı çıkalı yanlış anlaşılmalar ve velilerin öğretmeni karalamaları had safhaya çıktı.

09 Eylül 2008 18:54

Hayalimdeki Mahalle konulu proje ödevi MEB tarafından belirlenen bir ödev konusudur.Grup oluşturarak çalışılması daha uygun olur.