27 Ağustos 2014

Açılış Sayfanız Yapın
Forum » Özel Konular » Yaşamdan Kesitler » GÜZEL SÖZLER
Yanıt Yaz Yeni konu Forumda ara
Yazan
04 Şubat 2011 01:57
GÜZEL SÖZLER
CEYHUN

CEYHUN Profil Fotoğrafı
Yaşam bir alfabeye benzer. Bu alfabede ister ünlü ol, ister ünsüz; yeter ki karaktersiz olma..

- Hαyαttα üç çeşit insαndαn korkαcαksın . Dαğdαn inme , Dinden dönme , Sonrαdαn Görme ...!

"Seni sevmeyene asla sabır gösterme. "Çünkü, Sabrının adı yüzsüzlük, fedakarlığın adı eziklik, sevginin adı kişiliksizlik olur"

Bir Alkış Daha :)) Hacim nedir? Bir örnek vererek açıklayınız". sorusuna: "Hacdan gelenlere hacim denir. Örnek: Nasılsın hacim?". diyen öğrencimize...

Ben yağmur yüklü bir bulutum. Kime çarpsam ağlarım.

Gördüğünü herkes sever, Sen onda kimsenin görmediğini bulacaksın. Eğer gerçek aşk istiyorsan; ten'e değil, kalbe dokunacaksın.!

Eğer inceldiği yerden kopmasına izin vermezsen, Gün gelir en sağlam yerinden kopar canın yanar.

Biz, ikimiz çaydanlık gibiyiz: ben üstüyüm sen altı ; hani büyüksün ya. Ama koca bir farkımız var, ben sensiz de demlenirim ama sen, bensiz ancak su kaynatırsın :))))

Üç deyince unutalım birbirimizi.. 1-2-4-5-....:)))

Bazen diyorum ki; ne olacak söyle gitsin.. Sonra diyorum; "Söyleyince ne olacak, sus bitsin" !

Kalp imanının kaçıncı şartı ayırdı bizi.. Ben 5 vakit 'SEN' kılarken.. Sen bu aşk'a abdestsiz mi başladın ey sevgili..

Tıpkı sevilmeyen bir öğretmen gibiydi kalbim.. Parmak kaldıranlara inat, hep dersten anlamayanları seçti.

Terkeden kişi, kendinin asla terkedilmeyeceğine inanan insandır. Heykelini dikmeye ise gerek yoktur, Çünkü o zaten taştandır

Kimse beni tanıdığını söylemesin. Ben göründüğüm kadarıyla bilinirim.. Siz ancak benim kendimi tanıttığım şekillebilirsiniz beni.. Oysa ben hiç bilemeyeceğiniz kısımdayım..Ayrıntıda gizliyim..Çözebilmek isteyen varsa eğer size bir tiyo susmalarımda saklıyım..Bundan ibarettirki hakkımda bilgisi olduğunu sananlar fikrinizi kendinize saklayın.

Galiba yoruldum. Her şey kadar, herkes kadar, sen kadar. Kendime kalbimi kanıtlamaktan. Ve kanıtladığıma kendimi inandırmaktan, Ve dahası kocaman bir sahada tek başına koşmaktan yoruldum...

Dilsiz değildir suskunluk, çok şey anlatır anlayana. Kelimelerin anlatamadıklarını haykırır aslında. Bir kaçış değildir suskunluk, bir bakıştan çok daha fazlasıdır. Sessiz çığlıkların bir adım ötesidir. Hayata olan öfken, insanlara olan kırgınlığın, ve daha nicesi saklıdır içinde sukunetin. Rest çekmenin ''ASİL" halidir anlayana...!!!

Gül ki hayatta sana gülsün.., Üzülme seni üzenlerin üzülsün... Kaybettiklerini düşünme.., Kaybedenler düşünsün..

Herkes herkesi aynı sevemez… Kimileri gururunun yettiği kadar sever… Kimileri ömrünün yettiği kadar sever…

Sahi sarkıntılığa girer mi acaba;ayrılırken gözlerimin sana sulanması .

Gülmek her zaman mutlu olmak için değildir. Bazen öyle gülmeler vardır ki; en büyük acıları gizlemek içindir..

"İyi insαn lαfın üstüne gelir" demişse eskiler, Ve ben sürekli seni konuştuğum halde gelmiyorsan; demekki iyi bir insan değilsin

Ekmeğim , Aşım ! HeLaL oLsun Her Yiyene. Ama Hakkım HeLaL DeğiL ; Dost Görünüp Kuyumu Eşene...

"Kαrşındαkini hiç gitmeyecekmiş gibi seversen, Gittiğinde hep gelecekmiş gibi beklemek zorundα kαlırsın".

Yürekteki boşluğu '' BOŞ '' larla doldurmaktan sa,boşluktaki '' HOŞ '' luğu tercih ederim...

Seni sevmeyene fazla sabır gösterme.Sabrının adı yüzsüzlük olur.Bu kadarla kalmaz.Fedakarlığın eziklik,sevgin de kişiliksiz olur

Aslında herkes kendi çapında mükemmeldir fakat kiminin çapı tamdır, kiminin ise hayatı; beyninin yarıçapı kadardır....

Garip değil mi ? Yüzüne gülecek kadar dost sandığın kişiler, aslında arkandan konuşacak kadar yüzsüzler..

Dil bilgisini hep yanlış öğretmişler bize...!Ne di'li geçmiş zaman mış. Ne miş'li geçmiş zaman. Doğrusunu yaşarken öğrendik. Sensiz geçmiş zaman, Bensiz geçmiş zaman, Bizsiz geçmiş zaman...

Herkes herkesi aynı sevemez… Kimileri gururunun yettiği kadar sever… Kimileri ömrünün yettiği kadar sever…

кaLßiмin iςinDé 9.2 şiddéтinDé dépяém σLdu.. Séni dé кaγıtLaяa ''мaL'' кaγßı σLaяaк qéςтiм :D

Zorunlu 'dün' dersi verilsin...yaşadıklarımızdan ders alalım...

Kimse kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir bilmelisin. Küçümsediğin her şey için gün gelir önemsediğin bir bedel ödersin...

Ağlanacak halimize gülüyoruz ' deyip kızıyorlar! Oda birşeymi! ' ölünecek halime yaşıyorum ' ben!

Offff... dedi. -Ne oldu? dedim -hiiiiiç, dedi. -Herşeyi bırak gel benimle, dedim. ...-Olur mu ? dedi. ............-Topu topu bi tabak fazla koyarız soframıza, dedim. -Olmaz, dedi. -Neden? dedim. -Aynı tabaktan yeriz, dedi. Bir daha Sevdim..

Konuşmak bir mâna ise susmak binbir mâna..Herkes konuşmasına konuşur lâkin sükût yürekli olana..

Ruhumda ki fırtınalar beni usandırdı..Nuh'a haber eyleyin de..Gelsin de ''TUFAN'' görsün..!!

Sevilmek istiyorsan "insan" ol. Bu arada "insanlık" beleş rahat ol

Gittiğini anlayacak kadar ayıktı kafam;merak etme!Sadece gidişini görmezden gelecek kadar sarhoştum!

İnsan Dünya gibidir; İçinde yüzlerce fırtına kopar ama çoğunu sadece kendi bilir...

Gidenin ardına "Noktayı" Koyacaksın ki.. Gelenin ADI büyük Yazılsın

Dünyanın en yakışıklı, zengin, başarılı adamı da olsan; Bir kadın seni çocuklarının babası olarak hayal edemiyorsa; sıfırsın.!

Kimse eLindekinin Değerini ßiLmez Sahip oLduğu Sürece ; Ama ßirgün eLinden Ucup Gittiğinde Tek ßir Söz KaLır ... 'Keşkee' !..

» Neden!! yüzün değilde canın acıdı biliyormusun ? Çünkü bu tokatı sana elimin tersiyle değil, yüreğimin tersiyle vurdum.‌!!!!

İki pencere αçık kαlıncα cereyαn, İki yürek αçık oluncα Aşk olur; ama sonuç değişmez: İkisininde sonunda 'üşütürsün'..

ben seni adam gbi sewdiysm bu benm serefimdendir,eğer sen bni kalleşce arkamdan vurduysan bu da senin serefsizliğindendir....

Herkesin kaderi kendi elindeyse ver elini.. Bir olsun ikimizin kaderi.. ♥

"Baktın hayatın tadını çıkaramıyorsun; Tadını kaçıranı, hayatından çıkar".

Ne sıradan bir sevgiyi yaşayacak kadar ucuz biriyim,Ne de seni "Sıradan bir sevgiye" malzeme yapacak kadar herhangi biri..!

"gerekirse rakima su katmam, yine de bu cocugu okuturum" diyen babaya bir alkis rica edeyim

''Hep
ilk önce ben mesaj atıyorum, bi kere de o atsın'' Tribiyle oluşan
sessizlik yüzünden ne ilişkiler başlayamadı, ne arkadaşlıklar bitti. :)))

Ne kadar saptarsan sapta / hayat gelmiyor ipe sapa!

Aşık
olmak yüksek derecede bağımlılık yapar, size ve çevrenizdekilere zarar
verir. Şimdi bi dal sigara yakın ve sakın aşık olmayın

sosyal
ağlarda "yaşadığı yer" kısmına london paris vs yazıp yarım saat sonra
taksim'de dürüm yerken görülen genç gözyaşlarına hakim olamadı

ideal
operatör mesajı: 'şebekeniz bu sms'i eski sevgilinize iletmeyecek,
akşam olunca olur böyle,bi hüzün falan,sana da yazık ona da, yapma'

Çaya batırmamla birlikte dağılan pötibör bisküvinin, hayatımdaki en büyük sorunum olduğu çocukluk yıllarıma dönsem...

Fatmagül'ün suçu ne, Ayşe'nin derdi ne, Burcu'nun amacı ne, Seda'nın msn'i ne,
Esra niye öyle içine kapandı, Özlem'in bi problemi mi var ? :))

msn yollamasın mail atmasın.. / yaramı sarmaya yâr kendi gelsin!

Kendine hakim olamayanı, hayatına HAKİM edersen tutar en masum yerinden asıverir seni. Bir bakarsın yüreğin dar ağacında..

ÜzüLmüyorum.. Bir gün diner elbet gönLümdeki derin sızı. Hep hayırsız değil ya bu insanlar; bir gün beni de bulur hayırLısı.

Karakalem resim yapmayı seviyorum, çünkü hala kimin ne renk olduğunu çözemiyorum......

Küçükken seni 3 kere havaya atıp 2 kere mi tuttular..? Anlamıyorum ki nerden geliyor bu öküzlüğün?

Zekasına Güvenip Ağzı Laf Yapanlara, Laf Yaptığı İçinde Kendini Adam Sananlara Küçük 1 Dip Not ; LAFLA ADAM OLUNMUYOR !!

Ben sahip olduklarımın tadını çıkarmayı öğrendim hayatta... sahip olamadıklarımın ve olamayacaklarımın acısına ise ayıracak zamanım yok... HAYAT ÇOK KISA!!!!!!

Affedince yorulur insan, yalnız kaldığında bir de; ama insanı en çok yoran şey hayal kurmaktır, olmayacağını bildiği halde..!

Sakın bir erkekten değişmesini beklemeyin. Çünkü kütük tersten okuyunca yine kütük'tür.

"Herkes ikinci bi sansi hak eder" mi ! Etmez!
"Seni gercekten hak etseydi ilk sansini kaybetmezdi" mi dimi?

Yαğmurdan kαçmαk isteyip şemsiye bulαmadığında sığınma kαlbime.. Benim yüreğime hergün kαr yαğıyo αrtık, Üşürsün.!!!

Damarlarimda Akan Alkölün Kafamda Biraktiqi Mayhosluksun Sadece, Ayikken
Bi Hiç, Sarho$ken Herseysin, Çünkü Sen Saqlam Kafada Yer Alamicak Kadar
Basitsin....

Boş yere arama mutluluğu, Arαdığın yerde olmαyαcαk. Buluncα ise tαdını çıkαr, Çünkü hep sende kαlmαyαcαk.

"Biz başka severdik... O sebepten "başka" sevemedik ...

Terk edilen birine 'hayat nasıl gidiyor' diye sorulmaz. Çünkü zaten tek sorun; hayatın devam ediyor olmasıdır...

Aşk yalnızca onunla birlikte olmak değildi. Herkesi ona benzetip, hiçbirini onun yerine koyamamaktı aşk..

Hiçbir αşkın αrdındαn 'geçmiş olsun' denmez . Çünkü gerçekten 'αşk'sa zαten geçmez..

Erkek adam ağlamaz denir ya, sakın inanma ! Unutma ki, erkek adam ağlamayan değil, bir kadını ağlatmayandır aslında..

Kαybettim sαпdıklαrın, kurtulduklarındır belki. Unutma, Kimi gittiği yeri mutlu eder, kimi terkettiği yeri..

Öyle herkesi sevmeyeceksin.. 'Seviyorum' demeyeceksin ! 'Seni seviyorum' diyebilmek için gerekirse bir ömür bekleyeceksin.

Hayat ne yaşadıklarındır ne de kazandığın başarılar. Hayat dediğin; ömür boyunca 'hayatım' diyebileceğin insanı bulunca başlar.

Aşk bir oyun değildir elbet; ama iki kişiyle oynanır nasılsa. Kuralı ise basit: İyi olan her zaman kaybeder aslında..

Sen İçindeki Beni Harcarken;Ben Bir an BiLe Seni Unutmaya MeyLetmedim Sen BiLdiğim Gibi KaLmadın Ama Ben Unuttuğun Gibiyim HâLa.

Küçükken aldığım dışı güzel, içi hep çürük çıkan elmalı şekerler gibisin.Aranızdaki tek fark; O elmalı, Sen ise el'MALısın!!!!

Düştüğünde yanında olan değil, kalkman için el uzatan dosttur. Unutma,'Kötü günde katkısı olmayanın iyi günde hissesi yoktur

Bir bakarsın kimse kalmamış senden başka. Sen bile kendine çok gelirsin çoğu zaman. Unutma ki seni yücelten de yerin dibine sokan da sensin...

Uyku probleminiz varsa, Bir sevgili bulun. O sizi ayakta uyutsun :)

tabaklarda kalan son kırıntılar gibiydi sana olan sevgim , sen beni hep bıraktın bense hep arkandan ağladım......

çirkin kadın yoktur,varsa da bacımızdır:)

''Seni seviyorum '' cümlesinin ''sen'' i öldü.. '' Cümle''mizin başı sağolsun ..:))

Giden kalanın yüreğini yanında götürüyorsa, o ayrılık
yalandır..Giden kalanın umutlarını yanında götürüyorsa o ayrılık
yamandır....!!!!

Sevmeye layık olmayanı hatırlayarak değerli etme;Dönmek mi
istiyor bir şans daha verme...Unutma SEVGİ yürekli olana
yakışır..!!!Yüreği ...olmayanın kalbini kırmasına müsaade etme..SEN,SENİ
sevmeyeni ,bir saniye bile unutanı ..iki saniyeyle ASLA
ŞEREFLENDİRME.....!!

''Hayat; Bir Sokak Çocuğunun Cebi Kadar Boş , Öznesiz Bir
Cümle Kadar Değersiz ve Senin Bana "Naber" Soruna "İyilik" Dediğim Kadar
YALAN..!! ''

ARKAMDAN KONUŞUP BESTE YAPACAĞINA,YÜZÜME KONUŞ DA DÜET YAPALIM...:))))

HAYATTA ÜÇ ÇEŞİT İNSANDAN KORKACAKSIN!!.. DAĞDAN İNME, DİNDEN DÖNME, SONRADAN GÖRME...

Ne iş yapıyorsun dedi.. HamaLım ben dedim.. GüLdü.. Yani eLimden tutmasını biLenin yüreğini taşırım dedim.. SUSTU..!!!

Bir insan gelir her dediğine kanarsın.Canını istese vermeye hazırsın sonra gider ardından sadece bakarsın.Bir zaman sonra ağlamaya başlarsın.Susmayı denersin. Başaramazsın.Biraz daha sonra bakarsın ve haline acırsın.Ben kime yanmışım diye yanarsın.Hayat bu ya dönse yine kanarsın.Çünkü sevdin sen, UNUTAMAZSIN. Ölümüne üzer seni dayanırs...ın.Neden mi çünkü hayat yazar sen sadece oynarsın..

Kimliği belirsiz bir sevda işledim yüreğimin en kuytu
köşesinde. Her bir düğümünü aşkla atıp zamanın ömürlüğünü nakşettim
üzerine. Hangi yüreğe uyar ölçüleri bilemem ama ben aramayacağım
sahibini, kendi gelip alsın emanetini....!!!!

‎''Sen'' ve ''ben'' gafletini aşıp ;''BİZ'' olanların rızkıdır ''AŞK''.

Boğazıma dizilmiş sözcükleri söylemeden, haykıramadan, içime atarak…Bir bilseler susan birinin gözl...erinde çuvallar dolusu kelime olduğunu...Ve yine bir bilseler söz tükenmişse en güzel cevabın susmak olduğunu…"

insanlar Sustuğumda 'Korkak'..Görmezden Geldiğimde 'Aptal'..
Affettiğimde 'Çantada Keklik'..Sanıyorlar beni :)
Unutuyorlar ki; Ben istediğim kadar hayatımdalar..Göz yumduğum kadar dürüst..Ve sustuğum kadar insanlar !!!

Gözümü bağlayıp atsalar sırtımdan itip; Yine senin yanına düşerim 'yer çekimi' değil, 'yar' çekimi .....

Bir hikayem var sonunu bildiğim. Ne anlatsam değişir, ne
unutsam... Acılarım var sildiğim… Belki de sildim zannettiğim… Bir hayatım
var içinden insanlar geçen… Bazıları durur bir an bana bakar… Bazıları
benim hayatımı ezbere yaşar… Bir hayatım var benim olduğunu farzettiğim
ama kimin olduğunu bilmediğim...

SevgiLi dediqin koLuna deqiL, yüreqine yakışmaLı.. Ve öyLe qeLip qeçici ßir heves deqiL, Sonsuza dek neFesin oLmaLı..!

Bu böyLedir çocuk,bu tür şeyLer hαstαLık ;) Senin kαrdeş sαndıkLαrın αsLındα tαm tαsmαLık !

Eski Sevgilimi Gördüm Sokakta, Dediki; ßen Hala Eskisi Gibiyim.. Dedimki; Kusura Bakmada, ßen Eskici Değilim.. ! ;)

AĞLA, αçılırsın Dediler... Öyle αçıldım ki αrαdαki Fαrkı Kαpαtαmıyorum . .

Rast gele sevilmiş değildin ki rest çekilip gidilesin!

Hayatta tek gerçek karıyer'dir.. Der 'babam' ve ekler, sen çalışırsın, Karı-yer ..»

ßakkaLa Diyé Çıkıp 30 YıL KayßoLasım Var.! :)

ßen Keyfime ßakarım - İsteyen İstediği Yöne ßaksın . ;)

Nefes al...''Şimdi öksür...' Ayrılık rüzgarında yüreğin
açık uyumuşsun.. Hüzünden kangren başlamış yüzünde.. Aşkında kırk
derece...Hastayı ameliyata hazırlayın' kaLbini alıyoruz...

Vazgeçilmeyen...
Hep Uzaktadır...Bazen Çok Özlersin Onu...Birilerine Anlatmaya
Kalkarsın, Anlayamazlar... Çok insan Çıkar Karşına.. Kalbine Girmek
İster Ama ; Sen İzin Vermezsin... Çevren Ne Kadar Kalabalık Olsada, Sen
Onu Özler, Onu İster, Yalnız Kalırsın... Yavas Yavas Kabullenir, Onsuzda
... Yaşamaya Alısırsın Ama ; Asla VAZGEÇEMEZSİN..

Adam dediğinde ; izzet-i nefis olacak...Midesi
değil yüreği geniş olacak...Onurlu olacak ve adam gibi adama korkmadan
dönebileceksin arkanı. Bileceksin ki; o vurursa alnının ortasından
vurur,sırtından değil! Ona güvendiysen bi kere, o da seni kim olursan ol
ezdirmeyecek. SENİ değil insanları susturmayı bilecek..

Zor olan ayrılmak değildir!! asıl zor olan ayrılıktan sonra o kanatan,acıtan bek...leyişlere direnmktir.zor olan unutulmayan hatıraları unutmaya çalışmaktır. zor olan severek ayrıldığın sevdiğini bi daha asla görememektir. zor olan yatağına uzanıp keşke dedirten umutlarının gözgöre göre tükenmesini izlemektir. zor olan ...dedim ya, ayrılığın kendisi değil ..acıyan kanayan yaralı yüreğimin sensizligidir !!

ve Tanrı Aşk’ı yarattı,Elma koptu dalından…Günah indi
yeryüzüne.İhanet vurdu sancakları....Bir bir kopartıldı dalından
yasaklar.…ve gökten üç yeni elma düştü.Yalan, İhanet, Ayrılık…Afiyetle
yedik!!!

Güven varsa bir kalpte, o kalpte sevgi de bulunur, dürüstlük de..!

Bir insanı neden sevdiğiniz sorusuna cevap bulamıyorsanız, O nu gerçekten seviyorsunuz demektir!..

Son düğmesi de koptu insanlığın...Vefa, can çekişiyor arka sokaklarda...Umut, mendil sallıyor giden trenlerin ardından...Birisi, adres arıyor mezarlıklarda...Dostluklar çöp tenekelerinde sahipsiz...Ve anahtar teslimi aşklar satılık köşe başlarında...Hemde üç kuruş mutluluklara...

Oruç gibiydik seninle farzdık birbirimize ama sen oruçu bozdun sevgilli hadi 61 gün daha sev beni :)

Birgün bensizlik çalar kapını.Benli dünleri düşünür,avunursun.Sanma ki yalanlar içinde,ben gibi bir doğru bulursun...!!‌

- Giderken sana son Sözüm Sevgili 'Hoşcakal' ;Nerde Ve nasıl Unuttuysan Beni 'Ordakal ' ..

Kadınlar kendini güldüren erkekten hoşlanır
sözü yalandır unutma. Çünkü kadınlar, sadece hoşlandıkları erkeklere
güler aslında.

Bari rüyama gel, sonsuza kadar uyurum ben

Dönene " GİT " demeyeceksin !
Gelecek ki " Kıymetsizliğini " görecek ,
" Anlamsızlığını " bilecek ..
Sonra mı ?
Çakacaksın kibriti !...
...yandığım gibi yan uLan ,diyeceksin .

Şimdi lanet okuyacak hangi kelime ifade eder seni.
Sen zaten her kelimeye hakaret değil misin?

Suçlu; Arkasına bakmadan giden mi?

Yoksa arkasına bakmadan gitmesine izin veren mi?

Hayat; geriye bakıp unutamayanin mi?
...
Yoksa ileriye bakıp geçmişi yok sayanın mı?

Zaman; giderken arkada bıraktığın yıllarmı?

Yoksa şimdiki zamanla ecelin arasındaki kısacık an mı?

Peki AŞK? ;Onu gerçekten hakedenin mi yoksa yerden yere vuranın mı?

Bir renk seç dedi hayat. Siyah'ı aldım. Sen de beyaz'ı almışsın.. Şimdi Aşk nedir diye sorsalar "akla karayı seçmek" derim.

Nasıl bir 'hoşça kal'dı ki bu. Hoşluk gitti, öylece kalakaldım...

Her insan romandır, biraz kahraman'dır.. Gün gelir anlar ki En çok harcadığı şey hayalleri değil zaman'dır..!
İnsana en Cok Ne Koyar BiLirmiSin Sen Ona Tüm Hayatını Hediye Ederken , O Kendini Başkasına Hediye Eder..!!

Kelebek misalidir aşk; Anlamayana ömrü günlük, Anlayana bir ömürlük...

Sen çiçek olup etrafa gülücükler saçmaya söz ver. Toprak olup seni başının üstünde taşıyan bulunur.

çaKmakLara Gaz..! TelefoNa Şarj ..! YavşakLara DayaK FarZz ..!

bu FaNi DüNyaYa TeK gElDİk TEk GiDerİz , bİzİ 3 KuRuŞa sAtAnLaRı BiZ bElEşE vErİrİz....

Eskiden Aşk mı Vardı Beqendiqini Sacından Tutup Götürüyorlarmış.xD

Dost ile içilen 'Şarap'helaldir, 'Puşt'ile içilen su bile Haram.

Şimdiki Aşk Dedikleri Şarkılar Bitinceye Kdarmış..! Sevgili Dedikleri Daha Güzelini Buluncaya Kadarmış..!