20 Nisan 2014

Açılış Sayfanız Yapın
Forum » Forum Hakkında » Tanışma » SİZCE POLİSLİK Mİ DAHA İYİ SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK Mİ NE DERSİNİZ...
Yanıt Yaz Yeni konu Forumda ara
Yazan
16 Ekim 2008 21:05
SİZCE POLİSLİK Mİ DAHA İYİ SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK Mİ NE DERSİNİZ...
erkam_81

erkam_81 Profil Fotoğrafı
POLİSLİK MESLEK OLARAK GÜZEL VE GÖRÜLDÜĞÜ KADAR DA ZOR BİR MESLEK DEĞİL TEK OLUMSUZ YANİ ÇALİŞMA SAATİNİN ÇOK OLMASI BİRDE ÖĞRETMEN ARKADAŞLARDAN BUNUN YANITI NI ALMAK İSTİYORUM...
Yazan
17 Ekim 2008 18:13
Ynt: SİZCE POLİSLİK Mİ DAHA İYİ SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK Mİ NE DERSİNİZ...
ekim

ekim Profil Fotoğrafı
Bence öğretmenlik daha iyi.Polislik çok yıpratıcı bir meslek. Hem öğretmenlik daha saygın bir meslek.
Yazan
17 Ekim 2008 20:02
erkam_81

Öncelikle cevap için teşekkürler.Doğru söylüyorsun ama yıpratıcı olması çalişma saati olarak belki ama öğretmenliktede zihin olarak yoruluyorsun yıpraniyorsun,bir de yarın ne yapacağim diye düşünmekten plan yapmaktan rahat olamıyorsun soruyorum bende vücut yorgunluğu mu daha iyi zihin mi birde mesayi saati bitince yarın için plan yapmamak mı? Öğretmenlik tabikide saygın bir meslek ama bence o da kalmadı artık
Yazan
17 Ekim 2008 20:53
elif_1983

elif_1983 Profil Fotoğrafı
ikisi arasında seçim yapmak zor ama polislik gerçekten onurlu olduğu kadar zor bir meslek.sürekli diken sütündesin insan paranoyak olur be:)ben hala öğretmenliğin kutsal olduğuna inanıyorum.zaten bütün meslekler öğretmenlerin elinden çıkmıyormu:)hiç bir meslek grubunda bu kadar kalabalık bir topluluğa hitap edemiyorsun.seni dinleyen birsürü hayranının(matematik hayranı)olması çok güzel bir duygu..
Yazan
20 Ekim 2008 00:05
teacher58

teacher58 Profil Fotoğrafı
TABİKİ ÖGRETMENLİK DAHA İYİ BENCE.sizin neden polis olmak istediginizi ögrenebilirmiyim.arkadasların da söyledigi gibi ögretmenlik daha saygın bi meslek..iyi günler
Yazan
20 Ekim 2008 01:26
vasifsiz_eleman

vasifsiz_eleman Profil Fotoğrafı
Polis ol keyfine bak. Tatile falan aldanma.
Yazan
20 Ekim 2008 23:51
oylumelt

oylumelt Profil Fotoğrafı
polis olmak içinmi okudun arkadasım??? hüseyin çelik gör artık bu insanların durumunu!!!
Yazan
21 Ekim 2008 19:43
elif_1983

elif_1983 Profil Fotoğrafı
polislerin hiç de keyifli olduğunu düşünmüyorum.yırım yırım özlük haklarını arıyorlar.çok düzensiz çalışma saatleri var.yarım gün çalışan bide uzunca bir yaz tatili yapan öğretmenleri düşününce...tabi herşey tercih meselesi.herkesin kararına saygı duymak lazım.bu ülkede kim kendi işini yapıyorki.öğretmenlerimiz bile çaresizlikten polisliğe başvuruyorlar..
Yazan
21 Ekim 2008 21:17
gozde_0587

gozde_0587 Profil Fotoğrafı
tabikide sözleşmeli öğretmenlik bence en en en son çare polislik öğretmenlik çok daha güzel ve rahat bir meslek
Yazan
21 Ekim 2008 23:13
ebrubck

ebrubck Profil Fotoğrafı
POLİSLİK,ÖĞRETMENLİKLE KIYASLANDIĞI ZAMAN GERÇEKTEN ZOR Bİ MESLEK.HER NE KADAR ÖĞRETMENLİK ZİHNEN YORSADA POLİSLİK KADAR YORMUYODUR.BİLDİĞİM KADARIYLA POLİSLERİN ÇALIŞMA SAATLERİ DAHA FAZLA.UYKU DÜZENİ OLMUYO BU MESLEKTE ÇALIŞANLARIN Bİ SABAH Bİ GECE NÖBETLERİ FALAN(HEPSİ İÇİN DEĞİL TABİKİ)BİDE DİNLENME ZAMANINLARINDA GÖREVE ÇAĞRILMA DURUMLARI VAR.NEDEN SADECE ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ DEĞİL DE SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK O KISMINI ANALAMADIM.TERCİH KONUSUNDA BENCE SÖZLEŞMELİ DE OLSA ÖĞRETMENLİK.
Yazan
25 Ekim 2008 01:20
erkam_81

ARKADAŞLAR YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.ÖĞRETMEN ARKADAŞLAR TABİ Kİ ÇALİŞMA SAATLERİ VE TATİL YÖNÜNDEN BAKINCA ÖĞRETMENLİK DAHA İYİ AMA POLİSLİĞİN AVANTAJLARINI DÜŞÜNÜRSEN SAYGINLIK KONUSUNDA ŞUAN ÖĞRETMENLİKTEN BENCE DAHA İYİ. BİR ÇOK SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ARKADAŞİN İŞİ İÇLER ACİSİ.BUNU ŞUAN ÖĞRETMENLİK YAPAN ARKADAŞLARIM SÖYLÜYOR.
SON DÖNEMLERDE ALINAN ÜNİVERSİTE MEZUNU ARKADAŞLARLA İMAJIDA İYİ DURUMA GELDİ.SEVİYE OLARAK DEVAKLI YÜKSELEN BİR MESLEK.MESALA İSTANBUL GİBİ BİR ŞEHİRDE YOL PARASI VERMİYORSUN,GİYİME PARA VERMİYORSUN.HER YIL TAKIM ELBİSEYMİŞ YOK GÖMLEKMİŞ GİBİ DERDİN DE YOK HERŞEYİN DEVLET VERİR MAAŞLARDA ÖĞRETMENLERDEN DAHA İYİ GİBİ...
POLİS OLMAK İÇİN OKUMUYORUZ DOĞRU AMA NE YAPALIM ATAMA ŞARTLARINI BİLİYORSUNUZ.BENDE SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENLİĞİNDEN MEZUNUM.AMA ŞUAN POLİSİM.İSTEYEREK POLİSLİĞE GEÇİŞ YAPTIM VE HİÇTE PİŞMAN OLMADİM İYİ Kİ DE GEÇMİŞİM BENCE SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK YAPMAKTANSA POLİSLİK DAHA İYİ.

Yazan
25 Ekim 2008 01:37
erkam_81

ÖĞRETMEN ARKADAŞLAR YANLİŞ ANLAMAYIM SİZLERE SAYGIM
SONSUZ BENDE ATANSAM ÖĞRETMENLİK YAPMAK İSTERDİM.BENDE
SONUÇTA BİR EĞİTİMCİYİM.ÖĞRETMENLİKTE YAPTIM AMA KISMET
BÖYLEYMİŞ. DÜŞÜNCELERİNİZEDE SAYGI DUYUYORUM.AMA BİZ ÜNİVERSİTE MEZUNU POLİSLER OLARAK POLİSLİĞİN BU KÖTÜ İMAJINI DEĞİŞTİRMEK,BU TEŞKİLATIN DAHA SAYGIN HALE GELMESİNİ İSTİYORUZ.
Yazan
26 Ekim 2008 20:26
siyakkk

siyakkk Profil Fotoğrafı
karasız kalan arkadaşlarım polis olan öğretmenlere sorun en doğru cevapları onlardan alacaksınız bence polis olan arkadaşlarımın hepsi keşke sözleşmeli öğretmenliği seçseydim diyorlar
Yazan
26 Kasım 2008 23:19
cenker52

cenker52 Profil Fotoğrafı
Öğretmenlik sözleşmeli öğretmenlikde olsa kadroya göre bir takım özlük hakalrından yoksun olsada en değerli meslektir.Polislik mesleği yıpratıcıdır.Alt-üst mekanızması baskındır.Yorucu,stresli ve sosyal yönden pek bir zaman bulamaz.Öğretmen kişide davranış değişiklikleri gösterir,geleceğe şekil verir.Bende sözleşmeli bir öğretmenim ve mesleğimi bir yandan yaparken diğer güncel konularıda takip edebiliyorum toplumda eskisi gibi olmasada yinede bir saygınlığı var.Ben tüm öğretmenlerin aynı çatı altında kadro birliğinde olmasından yanayım.Benim gibi olan arkadaşlarımlada özlük haklarım için mücadele ederim ve bizlerle ilgili olan tüm sitelere üye olurum katkı sunmaya çalışırım.www.sozlesmeliogretmen.org siteside bunlardan biridir.Tüm arkadaşlarımı burayada katkı sunmak için beklerim.
Yazan
02 Aralık 2008 18:50
cem_matematik

cem_matematik Profil Fotoğrafı
ben eger polis olmak isteseydim o kadar yıl okumazdım ayrıca okumaya ayrıdıgım 4 seninin 2 yılını polis okuluna harcayıp 2 yıldır da maaslı calısıyor oluırdum....
ama malesef ülkemizde ögretmenin kıymeti bilinmediği için caresiz ögretmenler gecinmek için bu yola basvuruyorlra bence o insanlar yinede kutsaldır...
utanması gereken birileri varsa oda bizi idare ettiğini zanneden basımızdaki insan kılıklı varlıklar....
bizle daima basımız dik olarak bu mesleği yerine getirecegiz gerek polis gerek ögretmen gerekse hammal olarak ama bizi bu hale koyanlardan da elbet ahirette hesaplaşacagız....
Yazan
02 Aralık 2008 21:15
misyon6210

misyon6210 Profil Fotoğrafı
bi polis olarak polisliği düşünen arkadaşlarıma tavsiyem bunu iyi düşünmeleridir bana göre öğretmenlik daha iyi polislik de kötü değil tabiki ama zor bi meslek yıpratıcı mesaisi pek belli değil riskli amagüzel yanlarıda var tabiki yani maaşı yada dışardan görünüşüne aldanmayın lütfen...en son çarem artık derseniz gelin ama imkanınız iyiyse bence öğretmenlik daha iyi...
Yazan
01 Ocak 2009 22:52
bLaCkHaWk

bLaCkHaWk Profil Fotoğrafı
polis olma..! ayrıca çok onurlu olduğunu da düğşünmüyorum..:)
bu yazımı düzeltme kararı aldım.. aslında her mesleğin kutsal ve saygı duyulması gerektiği düşüncesindeyim..

yanılsamam aslında polis arkadaların mesleğine gerektiği kadar özen gödermediği..
Yazan
13 Ocak 2009 23:27
ayb777

ayb777 Profil Fotoğrafı
öğretmenlikle karşılaştırılmaz bile.her yönü ile arkadaşlar...polislik zor.öğretmenlik kutsal ve hoş bir meslek
Yazan
14 Ocak 2009 01:22
erkam_81

Arkadaşlara yorumları için teşekkür ediyorum.Ben bir yıldan fazla öğretmenlik yaptım daha sonra polis oldum.Karşilaştırma yaptığımda bana göre polislik daha iyi.Keşke sizde polis olsaydınız ve karşilaştırma şansınız olsaydı da konuyu benim açimdan değerlendirebilseydiniz.İnan ki polisliğin diştan görüldüğü kadar zor bir meslek olmadiğini sizde anlardiniz.Belki de çok kişi polislik daha iyi derdi.Ama bir kişi yaptığı işi severek yapıyorsa onun için o meslek en iyisidir.Onun için ne öğretmen ne polis önemli olan işimizi severek yapmamiz.
Yazan
18 Şubat 2009 21:22
Ahmetk

Ahmetk Profil Fotoğrafı
Tabiki polislik.Öğretmen olduğun zaman hayatın 4 duvar arasında geçecek.Ayrıca 7 yaşından 63 yaşına kadar okuldasın.Çok zor bir şey öğretmenlik.(BENCE)
Yazan
17 Mart 2009 17:18
dilhusar

dilhusar Profil Fotoğrafı
ben öğretmenim eşim polis memuru bu ayırımı sanırım en iyi ben yapabilirim.TABİKİ ÖĞRETMENLİK.polislerin zaman kavramı yok bayram olur izin kapanır.tatil olur izi kapanır.şarka gidersin.herşey amirin iki dudağı arasında ama öğretmen sınıfa girince amir sensin.çok bilirim eşimin gece göreve gittiğini
Yazan
19 Mart 2009 20:59
kou_gs

kou_gs Profil Fotoğrafı
Türk dili ve edebiyatı öğretmenliğinden bu yıl mezun olucak biri olarak ben de aynı durumda ikilem yaşamaktayım.Bir yandan polislik yani memur olup 1.800 ytl maaş ile işe başlamak diğer yandan sevdiğim meslek olan öğretmenliği kazanabilmek.Tercih tamamen kısmet.Kısmetten öte köy yoktur.O yüzden bence en önemlisi hayırlısı olsun.Ve de bence hayırlısı ise öğretmenlik olsun...
Yazan
20 Mart 2009 23:28
erkam_81

ARKADAŞLARIN DUYARLILIK GÖSTERİP KONUYLA İLGİLİ YORUM YAZMALARI GÜZEL TŞK EDİYORUM BENDE.HERKES KENDİ MESLEĞİNİ YAPMAK İSTER HER MESLEĞİNDE KENDİNE GÖRE ZORLUKLARI VAR BUNU DA EN İYİ YAŞAYAN BİLİR.HEPİMİZ ÖĞRETMEN OLMAK İÇİN ÜNİVERSİTE OKUDUK POLİS OLMAK İÇİN DEĞİL.TÜRKİYE ŞARTLARI BÖYLE MESLEĞİNİ İCRA EDEMİYORSUN.AMA İNANIN Kİ POLİSLİKTE ÇOK GÜZEL BİR MESLEK HER NE KADAR DA ZOR GÖZÜKSEDE.BEN ARKADAŞLARA TAVSİYE EDİYORUM İNAN Kİ İŞ SIKINTISI ÇEKMEYİN İMKANINIZ VARSA HİÇ DÜŞÜNMEYİ GEÇİN...
Yazan
09 Ağustos 2009 02:30
ugur_adagume

ugur_adagume Profil Fotoğrafı
Merhabalar,ben aranıza yeni katıldım.Sosyal bilgiler öğretmenliği 2008 mezunuyum ben de,2 senedir kpss'ye giriyorum;ancak sonuç ikide sıfır...Yakın çevremde 4-5 defa kpssye girenler olmasına rağmen ben şimdiden yoruldum,yıprandım.Aynı sıkıntı ve stresleri bir daha kaldırabileceğimi sanmıyorum(maddi/manevi).O yüzden polisliği ciddi olarak düşünmekteyim;ancak uzun vadede bir pişmanlık olur da öğretmenliğe geçme şansım olur da geçemezsem kaygısı var.Benim gibi öğretmenlik mezunu olup da polisliğe geçen/geçmeyi düşünen arkadaşlar varsa fikir,tavsiye ve önerilerinize ihtiyacım var.Sizce kpss yi sonuna kadar zorlamalı mıyım,yoksa polisliğe vakit kaybetmeden başvurmalı mıyım?Teşekkürler...
Yazan
30 Ekim 2009 12:53
survivor2935

survivor2935 Profil Fotoğrafı
arkadaşım ben de ücretli fen bilgisi öğretmenliği yapıyorum .8.dönem pomem de tüm aşamaları geçtim.şimdi 23 aralığı bekliyorum kesin sonuçlar için ama bi kararsızlığım da yok değil.sen polis olduğuna memnun olduğunu yazmışsın.nerde görev yapıyorsun ve ne polisisin??beni korkutan çevik kuvvet.en zor görev onların diye düşünüyorum
Yazan
30 Ekim 2009 17:10
reyhan

reyhan Profil Fotoğrafı
ya ben bu siteden hiçbir şey anlamadım ama :D ben öğretmen adayıyım ve haftaya konu anlatacağım sınıfta ama pek deneyimli değilim. buradaki deneyimli arkadaşlardan tüyolar almak istiyorum ama bunun için nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum. bilen arkadaşlar yardım ederlerse ya da en azından ne yapabileceğimi söylerlerse çok sevineceğim :D
Yazan
04 Kasım 2009 03:22
axem

axem Profil Fotoğrafı
bence arkadaşım sen ücretli öğretmenlik ile sözleşmeli öğretmenliği karıştırıyorsun(maaş vb.) ve kendi ozanamadığına mundar hesabı gibi geliyor seninkisi ne dersin? içten cvp bekliyorum.
Yazan
13 Aralık 2009 12:39
hdivrik

hdivrik Profil Fotoğrafı
Bence en güzeli zengin bir köyde birleştirilmiş sınıf öğretmeni olmak öğrencin az olacak,milli eğitimin toplantı çağrısı az olacak,müdürün filan olmayacak,ilçeye ulaşımı kolay olacak,teknolojik alt yapın güzel olacak ve bir de lojmanın oldu mu güzelinden gerekirse cebinden harcayıp lojmanı saraya çevirirsin gel keyfim gel sözleşmeli de olsa farketmez
Yazan
07 Şubat 2010 22:55
mersin

mersin Profil Fotoğrafı
lütfen öğretmenlik mesleği ile başka bir mesleği kıyaslamayın. herkes öğretmen olamaz ama polis olabilir.
Yazan
31 Ağustos 2010 17:30
vladamir

vladamir Profil Fotoğrafı
erkam_81 arkadaşım polisliği seçmiş ama inanın bana gece gündüz düşündüm maaşı iyi olsada polisliği asla düşünmeyin gidin simit satın gerekirse çünkü polisleri görüyorum sosyal hayat sıfır nerdeyse ikinci askerlik birgün muhakkak bu kpss belası atlatılacak arkadaşlar türkiye hızla değişiyor ennnnnn güzeeeelll meslek öğretmenlik
Yazan
16 Ekim 2010 22:24
tuer

tuer Profil Fotoğrafı
ben de sözleşmeli öğretmenim 3 yıldır çalışıyorum,bu sene ciddi olarak polisliği düşünmeye başladım,kpss'ye bu sene yeniden girip polis olmaya çalışıcam ki bu sene son şansım,sanırım askerliğini yapanlar için 30 yaşını doldurmamış olmak gerek,bu konuda kesin bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.
Yazan
17 Ekim 2011 23:02
dc02

dc02 Profil Fotoğrafı
Konunun süresi biraz geçmiş ama ben de öğretmenlikten muzdarip bir meslektaşınız olarak polisliğin öğretmenlikten daha iyi olduğuna inanıyorum. Ama yaş olarak müsait olamadığımdan geçemem. 14 yıllık öğretmenim. Bu konuyu düşünürken siz normal bir lise mezunu polis olmayacağınızı gözönüne alın. ayrıca emeklilik sürelerini inceleyin. Polislerin hizmet süresi kısa olduğundan genç yaşta emekli oluyorlar. Ek mesailer hep ek gelire dönüşüyor ve milletimiz de eğitimli polisleri çok seviyor. Bizim meslek şamaroğlan mesleğine döndü canı sıkılan veli hakkında dilekçe verip şikayetçi oluyor. yalan şikayette kimse adama birşey demiyor.
Yazan
04 Kasım 2011 01:47
Rashta

Rashta Profil Fotoğrafı
Az önce okuduklarım 15 yıllık öğrenciliğimde hayatımın en üzücü günüdür diye düşünoyurum.Polis olacagına simit sat , polis olmak içinmi okudun cümlelerini yazan arkadaşları şiddetle kınıyorum , nefretle kınıyorum , çıldırıyorum , kendimi zor tutuyorum.Bu tür sitelerde bunlar olmamalıdır.Yanı Polis olmak istemeyen birisi bu siteden üyelerin sitesinden , fikir paylaşmak isteyenlerin sitesinden bir mesleği küçük düşürecek derece konusup fikrini kötü şekilde söylememelidir.

Polislik meslegine girmesi cokmu kolay arkadaşım neden polislik meslegine saygı duymuyorsun.Senin onurunu , şerefini , namusunu , malını , canını polis koruyor ? Ben polis değilim ama bu mesleği bende düşünmüyor değilimç.Tavsiye etmeyebilirsin ama bu mesleği aşagılaman anlamına gelmez.

Sen calısmadan Ygs den 300 puan al bakalım.Artık mülakat sistemi bile zorlaştırıldı tam tersini söylemişsin kardeşim asıl isteyen herkes öğretmen olabilir ama polis olamaz.İsteyen calısan herkes öğretmen olur ama isteyen calısan herkes polis olamaz.Çünkü polis olabilmek için ruhsal yönden , fiziksel yönden sağlam olman gerekir.Ben sana bir örnek veriyim ben bu sene Ygs sınavınada girdim pmyo sınavınada girdim Öğretmenliği cok rahat tutturuken polislik sınavında o verimi alamadım.Sen bir meslegi bukadar küçümsüyorsun acaba sen ne okuyorsun yada sen biryeri kazanabilecekmisin yada kpss den ataman yapılacak mı senide göreceğim.

Dünya kadar renk körü , düz taban , sağlıgı bozuk insan var polis olmak isteyen ama olamayan dünya kadar boyu tutmayan insan var polis olmak isteyen ama olamayan.Senin bunlardan haberin varmı ? bir renk körü öğretmen olabilir ama malesef polis olamaz.

Mesleği kötülemeye hakkınız yok fikrinizi söylersiniz o ayrı.Öğretmenlik taban altına alındı artık barajı geçen öğretmen olabiliyor.230 bin eğitim fakültesi mezunu var bunun kaç bini atanıyor ? %90 ı açıkta öğretmenlerin.

Ayrıca öğretmenlerin saygınlıgı eskide kaldı artık saygınlık diye birşey kalmadı.Öğretmenlik seçip istifa eden bir sürü arkadaşım var.Sen öğretmenlik bitirip 4 sene kpss bekliyeceksin 8 senen gidecek polis olacak adam ozamana kadar evini , arabasını alır şimdi polislere askerlikte yok.Ayrıca polisler her türlü sosyal , ekonomik imkandan faydalanıyorlar.

Zihin yorulmasını kaçınız bilirsiniz acaba.Belki cogunuz öğretmenliği cok kolay meslek sanıyor okadar kendını bilmezlerin oldugu sınıfa düşerseniz görürsünüz.Polislikte zor öğretmenlikte zor.Öğretmen bogaz patlatır , haylazlarla uğraşır , velilerle bası arada kalır , tebeşir tozu yutar , öğrencilerle çekişir ws.

Herşey dizilerde görüldügü gibi değil arkadaşlar kendınıze gelin.Özel sektörde millet yalvarıyor devlet işine girebilsekte maaşımızın yarısını vermeye razıyız diye ama kimse yüzlerine bakmıyor.Hayatlarının en güzel 15 20 senesini köle olarak geçiriyorlar.Artık şunu kabullenin elinizi atsanız üniversiteleri cunku herkes üniversite okuyabiliyor ve heryerde kampus var.Ama elinizi atsanız polis tanıdıklarınız yok.

Devlet işi , okul masrafınız yok , işiniz garanti , maaşınız iyi , askerlikte yok polislere avantajları cok iyi kimse durduk yere kötülemesin.Yürekten isteyen düşünmesin gitsin.