Dünya Haberleri

CIA Başkanı Türkiye'ye geliyor
08 Şubat 2017, 10:27 0
CIA Başkanı Türkiye'ye geliyor
CIA Başkanı Mike Pompeo'nun yarın Türkiye'ye geleceği bildirildi. Görüşmede Fethullah Gülen'in iadesi konuşulacağı tahmin ediliyor
Irak'tan ABD Başkanı Trump'a tepki
30 Ocak 2017, 13:27 0
Irak'tan ABD Başkanı Trump'a tepki
Amerika Birleşik Devletleri'nin yeni başkanı Donald Trump'ın Irak dahil yedi ülkeye vize yasağı getirilmesi kararına yönelik en sert tepki Bağdat'tan geldi.
Beşar Esad öldü mü, komada mı?
30 Ocak 2017, 12:16 0
Beşar Esad öldü mü, komada mı?
Esad'ın öldü iddiası tüm dünyaya hızla yayılıyor. Suriye'de iç savaş çıkmasına sebep olarak gösterilen Esad, dün gece saat 4 sularında sosyal medya da Esad öldü iddiaları dünya gündemine bomba gibi düştü. Gelen haberlere göre Esad'ın komaya girdiği söylendi ama hastalığı hakkında net bir bilgi gelmedi, Esad karşıtları Esad öldü haberleriyle bayram ettiler. Esad yanlıları Esad'dan alacakları müjdeli haberi bekliyorlar. Ajanslara henüz Esad'ın sağlığı hakkında net bir bilgi düşmezken Esad öldü haberleri yayılmaya hızla devam ediyor. Esad hakkındaki gelen gelişmeler oldukça siz değerli okuyucularımızla paylaşmaya devam edeceğiz.
Trump'a süikast düzenleyen öğretmen yandı
30 Ocak 2017, 08:22 0
Trump'a süikast düzenleyen öğretmen yandı
ABD'nin kısa bir süre önce seçilen başkanı Trump'un yemin töreninde halk sokağa dökülmüş ve olaylar çıkmıştı. Sosyal medya hesabında su tabancası ile Trump'un resmine su sıkan öğretmenin başı belaya girdi hakkında soruşturma başlatılan öğretmenin sonu nasıl olack merak konusu işte haberin detayı ...
Türkiye'nin notunu gece yarısı düşürdüler
28 Ocak 2017, 12:42 0
Türkiye'nin notunu gece yarısı düşürdüler
Uzun süreden beri konuşuluyordu Türkiye'nin kredi notu merakla bekleniliyordu.Merkez Bankası'nın bu haftaki PPK (Para Politikası Kurulu) toplantısının ardından Fitch'in bugün açıklanacak olan Türkiye kararına kilitlendi. Geç saatlerde kararını açıklayan Fitch, Türkiye'nin kredi notunu düşürdü.Türkiye'deki yetkililerinden henüz bu konu ile alakalı bir açıklama gelmedi.
''17  45 Yaş arası Suriyelileri sınır dışı edin''
21 Ocak 2017, 13:25 0
''17 45 Yaş arası Suriyelileri sınır dışı edin''
Suriye'de süren savaşta Türkmen Dağı'nda mücadele veren Bayır-Bucak Türkmenlerinin Şehitler Tümeni Komutanı Halit Şireki, "17 ile 45 yaş arasındaki Suriyelilerin burada yaşamasından yana değilim. Türkiye bunları sınır dışı etsin. Gelsinler toprakları için savaşsınlar" dedi.
4 Yaşındaki çocuğu uyuşturucu ile öldürdüler
20 Ocak 2017, 11:03 0
4 Yaşındaki çocuğu uyuşturucu ile öldürdüler
4 yaşındaki çocuğu uyuşturucuyla öldürdüler!
İtalya'yı şimdi de çığ felaketi vurdu
19 Ocak 2017, 12:40 0
İtalya'yı şimdi de çığ felaketi vurdu
İtalya'da dünkü depremlerin ardından bugün de Pescara'daki çığ felaketinin şoku yaşanıyor. Otuz kişinin kayıp olduğu açıklanırken; Reuters felakette çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Çığ altında kaldığı düşünülen 30 kişiye ulaşılması için başlatılan çalışmalar sürüyor.
Kazada tanınmış pilotlar öldü
16 Ocak 2017, 10:34 0
Kazada tanınmış pilotlar öldü
Kırgızistan'ın Başkenti Bişkek'te düşen kargo uçağının ikinci pilotu Emekli Hava Pilot Tuğgeneral olan Kazım Öndül'ün Afganistan’da görev yaptığı ve başarılarından dolayı 2009’da dönemin ABD Dışişleri Bakanı olan Hillary Clinton tarafından övüldüğü belirtildi. Kaptan pilot Emekli Hava Pilot Kurmay Yarbay İbrahim Gürcan Dirancı da yine Afganistan'da başarılı görevlerde bulunmuştu.
Hayat köprüsü
16 Ocak 2017, 10:25 0
Hayat köprüsü
Irak’ta terör örgütü DEAŞ’ın yaklaşık iki buçuk yıldır elinde tuttuğu Musul kentini kurtarmak amacıyla ekim ayında başlatılan operasyonlar kapsamında, kentin doğusunun yüzde 60’ı kontrol altına alındı. DEAŞ’tan temizlenen mahallelerde zor da olsa siviller hayata devam ederken, çatışmaların sürdüğü semtlerden ise kaçış sürüyor.